Uczniowie z Wartkowic ponownie na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

12 czerwca na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego odbył się Festyn Naukowy pn. „Podróż od magii do wiedzy”.  W tym wyjątkowym dniu nie mogło nas zabraknąć. W warsztatach wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami.

Podczas wydarzenia uczestnicy przenieśli się w świat niezwykłych pokazów z obszaru fizyki i informatyki, mogli wejść w świat fascynujących zjawisk fizycznych oraz poznać ich proste wyjaśnienia. Pracownicy Wydziału pokazali młodym adeptom, że fizyka to nie tylko wzory, ale także niezwykłe zjawiska, których odkrywanie i wyjaśnianie może być wielką frajdą. Udało się odczarować fizykę i pokazać ją jako łatwą i niezwykle interesującą dziedzinę nauki.

Był to dla uczestników dzień magicznych pokazów i niesamowitych wrażeń. Wszyscy byli zafascynowani i zapamiętają ten dzień na długo.

Joanna Sęczkowska