MARATON CZYTANIA W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

29 maja 2019r. po raz trzeci  w naszej szkolnej bibliotece miała miejsce kolejna edycja Poddębickiego Maratonu Czytania, który w tym roku odbywał się pod hasłem "100 lat Województwa Łódzkiego". Dzień ten ,którego organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Poddębicach był dedykowany szkołom z powiatu poddębickiego. W tym roku odwiedzili naszą szkołę wspaniali goście: pani Katarzyna Tarczyńska - sekretarz gminy Wartkowice, pani Sylwia Bień - pracownik gminy Wartkowice, pani Marzena Jałkiewicz - bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Wartkowicach oraz Renata Dzieciątkowską - kierownik Filii BP w Poddębicach. Panie wcieliły się w rolę lektorów.Uczniowie  klas I-III i IV-VI wysłuchali legend i opowieści dotyczących Łodzi, Poddębic i regionu, a także utworów o Łodzi  autorów związanych z Łodzią. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Serdecznie dziękuję lektorom za czytanie a uczniom za uważne słuchanie.

Bibliotekarz

Mariola Błaszczyk