"Moje Boisko" - Orlik 2012"

Zobacz relację z otwarcia obiektu ...

W dniu 19 marca 2012 r. nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych „Orlik”.

W uroczystości otwarcia udział wzięli: Posłowie na Sejm RP: Pan Andrzej Biernat, Pan Artur Dunin, Pan Cezary Olejniczak, Pan Piotr Polak, Pan Tadeusz Woźniak oraz Pan Cezary Duraj – asystent Pani Poseł Agnieszki Hanajczyk; Pani Barbara Sobińska – dyrektor biura senatorskiego Pana Przemysława Błaszczyka Senatora Rzeczypospolitej Polskiej; Pan Ryszard Rytter – Starosta Powiatu Poddębickiego oraz Radni Powiatu Poddębickiego z terenu Gminy Wartkowice; Pan Janusz Kosmalski – Przewodniczący Rady Miasta Uniejów, Pan Andrzej Wdowiak - Wójt Gminy Łęczyca, Pan Krzysztof Próchniewicz – Wójt Gminy Świnice Warckie, pełniący jednocześnie funkcję Przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Nadnerzańskich, Pan Ryszard Kostrzewski - Wójt Gminy Grabów, Pan Tadeusz Borkowski - Wójt Gminy Lutomiersk, Pan Leonard Świątczak Przewodniczący Rady Gminy Wartkowice wraz z radnymi, ks. Proboszcza Parafii Wartkowice - Janusz Szeremeta, Pan Witold Wiechno - projektant i inspektor nadzoru inwestorskiego, dyrektorzy szkół, przedstawiciele grona pedagogicznego i rodziców, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, druh Jerzy Szopa – Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP wraz z przedstawicielami jednostek OSP z terenu gminy, przedstawiciele uczniowskich klubów sportowych oraz dzieci i młodzież z terenu gminy.

Uroczystego przecięcie wstęgi dokonali: Pan Ryszard Rytter Starosta Powiatu Poddębickiego, Pan Leonard Świątczak Przewodniczący Rady Gminy Wartkowice, Pan Piotr Kuropatwa Wójt Gminy Wartkowice oraz Pan Andrzej Błaszczyk Wicedyrektor Zespołu Szkół w  Wartkowicach.
Aby ustrzec użytkowników obiektu przed kontuzją jego poświęcenia dokonał Proboszcz Parafii Wartkowice Ks. Janusz Szeremeta.

Dużo pozytywnych emocji wzbudziło przekazanie przez Pana Cezarego Duraja asystenta Pani Poseł Agnieszki Hanajczyk koszulki Euzebiusza Smolarka z autografem, w której piłkarz grał w klubie Feyenoord Rotterdam.

Ks. Marian Kilichowski – Proboszcz Parafii Dzierżawy, będący jednocześnie prezesem Parafialnego Klubu Sportowego „ETOS” w Dzierżawach ufundował dla trzech uczniów osiągających najlepsze wyniki sportowe wakacyjny wyjazd - pielgrzymkę do Szwajcarii.

Pan Wójt Piotr Kuropatwa w swoim przemówieniu podziękował wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Orlika oraz wręczył na ręce Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Biernata statuetkę z prośbą o przekazanie Marszałkowi Województwa Łódzkiego w ramach podziękowania za pomoc i wsparcie przy realizacji inwestycji.

Artystycznym akcentem uroczystości był występ młodzieżowego zespołu choreograficzno-rytmicznego "SLITTER", który powstał w ramach projektu Centrum Inicjatyw Sportowych realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Społeczności Gminy Wartkowice.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście oddali rzuty karne na bramkę, a Pan Wójt rozpoczął pierwszym gwizdkiem mecz pomiędzy dwoma zespołami gimnazjalnymi.

Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi

oraz Radzie Gminy Wartkowice

a także wszystkim inwestorom i wykonawcom,

którzy przyczynili się do budowy

tego nowoczesnego kompleksu sportowo – rekreacyjnego.

Dzięki Waszemu wsparciu mamy możliwość bezpiecznego

a zarazem aktywnego spędzania czasu wolnego.

Wasza inicjatywa stwarza nam szansę

na odkrywanie talentów piłkarskich.

Społeczność Zespołu Szkół w Wartkowicach