W "Podróż przez Polskę"

Zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się
z platformą e-learningową Eduscience

To już drugi rok korzystania z zasobów platformy edukacyjnej Eduscience na zajęciach dodatkowych realizowanych w ramach projektu. O niemalejącym zainteresowaniu tą formą zajęć może świadczyć niezmieniony skład grup uczniowskich. Udział w zajęciach kontynuuje  24 uczniów. Wykorzystywana na zajęciach interaktywna tablica oraz interaktywne materiały edukacyjne dostępne na platformie e-learningowej łączą różne style nauczania. Uczestnicy zajęć uczą się jednocześnie przez dotyk, interakcję, słuchanie. Mogą liczyć na natychmiastową informację, co zrobili dobrze a nad czym muszą popracować. Ostatnio, przyjaznym w uczeniu się była  gra edukacyjna „Podróż przez Polskę". Pytania w niej  zawarte odnosiły się do Polski, reprezentowały  zbiór ciekawostek  związanych z przyrodą i geografią, historią  naszego kraju. Była to gra zespołowa więc uczyła współdziałania i integrowała graczy.

Źródło: https://platforma.eduscience.pl/polish_map_game

Jolanta Andrysiewicz