BEZPIECZNE MALUCHY - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W ramach akcji „ ŚWIEĆ PRZYKŁADEM W SZKOLE I NA DRODZE” dnia 24 października 2019 r. gościliśmy w naszej szkole oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, panią st. sierżant Sylwię Kaźmierczak. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III .

Pani Policjantka omówiła zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Przypomniała  dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem oraz podróżować samochodem.
Pani sierżant zachęcała wszystkich do używania światełek oraz kamizelek odblaskowych. Zwróciła również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. Spotkanie było pouczające, ciekawe informacje z pewnością przyczynią się do większej świadomości i poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i poza szkołą.

Po spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały światełka odblaskowe, które z pewnością wykorzystają poruszając się po drogach.

Dziękujemy Pani za udział w spotkaniu z uczniami naszej Szkoły.