Szkolenie dla nauczycieli

Na czym polega:

„ Skuteczna  i atrakcyjna edukacja matematyczna
w klasach I-III szkoły podstawowej”?

Powszechnie uważa się, że lekcje matematyki są poważne i trudne, szczególnie dla uczniów klas młodszych. Otóż nic bardziej mylnego! W naszej placówce od wielu lat uczenie się matematyki odbywa się przede wszystkim poprzez zabawę. Wymaga to odejścia od typowego schematu lekcji, stworzenia dzieciom takiego rodzaju „luzu”, przy którym zajmowanie się matematyką jest przyjemne i fascynujące, a duży wysiłek intelektualny i ciężka praca nad wykonaniem zadania matematycznego- logiczną rozrywką.
Nasi nauczyciele chętnie poszukują coraz to nowszych, ciekawszych lekcji - zabaw z matematyką. W ramach projektu „WARTO- Wartkowicka Akademia Podnoszenia Kompetencji Kluczowych” wzięli udział w pięciogodzinnym szkoleniu nt. „ Skuteczna  i atrakcyjna edukacja matematyczna w klasach I-III szkoły podstawowej”, przeprowadzonym przez WODN w Sieradzu. Prowadząca ukazała uczestnikom całą gamę nowych zabaw, pomysłów, zagadek, gier, badań matematycznych, które można zaproponować młodszym dzieciom jako ciekawą formę aktywności oraz podejmowania matematycznej twórczości.  Szkolenie przebiegło w radosnej atmosferze, z dużą dawką aktywności fizycznej. Z pewnością wiele ukazanych na nim nowości,  z dużym sukcesem nauczyciele przeniosą na grunt swojej klasy.
Stara, ale bardzo aktualna myśl mówi: Sam odkrywam i badam= WIEM!
 I na tym właśnie polega skuteczne  nauczanie, nie tylko matematyki.

Aneta Dzienia