PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Przedszkolu w Wartkowicach odbyła się 28 listopada 2019 roku. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, który recytowały krótkie wierszyki, śpiewały wesołe piosenki oraz prezentowały zabawy. Dla wielu małych artystów był to pierwszy, tak ważny występ przed publicznością. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Romualdę Sobczak. Pan Dyrektor Andrzej Błaszczyk wręczył przedszkolakom dyplomy. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia przedszkolaki zostały obdarowane książeczkami, malowankami i słodyczami. Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Reszta spotkania minęła w miłej i radosnej atmosferze.

Dryniak Jolanta